لیفت صورت

لیفت صورت که در اصطلاح پزشکی ریتیدکتومی (Rhytidectomy) نامیده می‌شود، به شما در جوانسازی پوست کمک کرده و عوارض ناشی از افزایش سن یا عوامل محیطی را کاهش می‌دهد و پوست شادابی و سفتی خود را باز می‌یابد.

 

کاربردهای لیفت صورت

لیفت صورت تغییرات محسوس و قابل توجهی در صورت ایجاد می‌کند و با برطرف کردن علائم پیری در صورت و گردن، ظاهری جوان تر و شاداب تر را به شما هدیه می‌دهد. همچنین تغییرات ناشی از افزایش سن، آسیب های محیطی مثل تابش نور خورشید، شل شدن و از بین رفتن بافت چربی را از طریق لیفت می‌توان کاهش داد و حتی در مواردی به صورت کامل از بین برد. لیفت صورت نتایج دیگری نیز به دنبال دارد که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم:

 • رفع افتادگی گوشه های خارجی لب ها و دهان
 • حذف پوست اضافی در خط فک پایین
 • برطرف کردن افتادگی ظاهر گونه ها
 • سفت کردن پوست صورت
 • حفظ برجستگی گونه ها در محل اصلی
 • رفع چین و چروک های عمیق پوست از کناره های بینی، خط خنده و خطوط زیر گونه ها و رفع افتادگی پوست 
لیفت صورت

انواع لیفت صورت

لیفت صورت که برای جوانسازی و رفع چین و چروک، شلی و افتادگی پوست انجام می‌شود به روش های مختلفی قابل انجام است. برخی روش ها بدون جراحی هستند و دوره نقاهت ندارند، اما نتایج آن ها موقتی هستند و ممکن است نیاز به تکرار داشته باشند. روش های دیگر که نیاز به جراحی دارند نتایج دائمی و قابل توجهی داشته، اما نیاز به بیهوشی و دوره نقاهت طولانی دارند.

روش های بدون جراحی

لیفت صورت و گردن بدون جراحی یک روش زیبایی است که با استفاده از تکنولوژی های مختلف، افتادگی و شل شدگی پوست را از بین می‌برد و باعث جوانسازی و سفتی پوست می‌شود. این روش ها نیازی به برش، بخیه، بیهوشی و دوره نقاهت طولانی ندارند و معمولا کم دردتر و کم خطرتر هستند. توجه داشته باشید که این روش ها دائمی نیستند و هر چند وقت یکبار باید تمدید شوند. روش های مختلفی برای لیفت صورت بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

هايفوتراپی

هایفوتراپی از تکنیک های نوین برای لیفتینگ و سفت کردن پوست صورت است که با استفاده از امواج فراصوت با شدت بالا، به لایه های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث انعقاد گرمایی در سیستم اپونوروتیک عضلانی سطحی می‌شود. هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی و بدون درد است که نیازی به بیهوشی، برش، بخیه و ریکاوری ندارد. نتایج این روش ظرف ۹ ماه بهتر و چشمگیرتر می شوند و ماندگاری آن حدود یک سال است.

ليفت صورت با rf

لیفت صورت با RF يا راديو فرکوئنسی از روش های زیبایی مدرن و تقريباً بی عارضه و کاملاً مؤثر به حساب می‌آيد که پوست صورت را سفت و جوان می‌کند. این روش با ایجاد گرما در لایه های عمیق پوست، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند، به رشته های کلاژن نظم می‌بخشد و باعث کاهش چین و چروک، افتادگی و شلی پوست می‌شود. با این روش زیبایی طبیعی صورت شما حفظ خواهد شد و شاداب تر و جوان تر به نظر خواهید رسید.

لیفت صورت با RF نه تنها بافت پوست را سفت می‌کند، بلکه آسیب های ناشی از اشعه ماورا بنفش خورشید را نیز بهبود می‌بخشد. بعد از گذشت سه ماه درمان با RF، علائم آسیب نور خورشید کاهش می‌یابد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که پیری تنها عامل تخریب کلاژن است، اما نور خورشید هم در این تخریب نقش دارد. 

لیفت با RF برای درمان کليه چين و چروک های خفيف تا متوسط صورت، چين وچروک های دور چشم، چروک و افتادگی پوست گردن، افتادگی پوست صورت و غبغب، خط خنده و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتایج لیفت صورت با RF دائمی نیست و نیاز به تکرار دارد.

ترکیب RF فرکشنال با ميکرونيدلينگ پوست تأثيرگذاری اين روش را چندين برابر کرده است. ميکرونيدلينگ از روش های مؤثر برای جوانسازی پوست به صورت طبيعی و برطرف کردن عارضه های مختلف مانند آثار کشيدگی پوست، جای جوش و آکنه می‌باشد. از مزايای اين روش می‌توان به قابليت انجام آن برای بيشتر افراد با هر سنی اشاره کرد.

لیفت صورت با جراحی

در این روش پزشک با ایجاد برش های کوچک در نواحی پنهان صورت، پوست و چربی اضافه را جدا کرده و پوست را به سمت بالا کشیده و بخیه می‌زند. برش های ایجاد شده در کناره های پوست صورت و نزدیک به گوش پنهان می‌شوند. این روش باعث سفت شدن پوست و بافت های زیرین، کاهش چین و چروک، افتادگی و شل شدن پوست می‌شود. زمان انجام این جراحی بسته به نوع و میزان تغییرات مورد نظرمتغیر است.

از مزایای این روش می‌توان به جوان تر و شاداب تر شدن ظاهر صورت، رفع تمامی چین و چروک های عمیق و سطحی پوست، بهبود افتادگی و شلی پوست صورت و گردن، صاف شدن پوست صورت در ناحیه فک، گونه ها، چشم ها و پیشانی اشاره کرد. نتایج این روش دائمی و به شدت محسوس می‌باشند.

چه اشخاصی می توانند تحت جراحی لیفت صورت قرار بگیرند؟

جراحی لیفت صورت یک تصمیم شخصی است و باید با دقت و اطمینان انجام شود. افرادی که می‌خواهند از این روش زیبایی استفاده کنند، باید دارای شرایطی باشند که در ادامه اشاره می‌کنیم:

 • از لحاظ بدنی و روانی در شرایط سالمی باشند و مبتلا به بیماری خاصی نباشند.
 • از مصرف دخانیات و سایر مواد اعتیادآور خودداری کنند و مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی را انجام دهند.
 • انتظارات واقع بینانه و مثبتی از نتیجه جراحی داشته باشند.
 • علائم پیری قابل توجه در پوست صورت داشته باشند.
 • پوست شخص با وجود علائم پیری، هنوز مقدار اندکی توانایی انعطاف پذیری و ارتجاعی داشته باشد.

لیفت صورت با جراحی چه مزایایی دارد؟

 • ماندگاری بیش تر نتایج نسبت به سایر روش ها تا 10 الی 15 سال
 • تحت تاثیر قرار دادن بسیاری از نواحی صورت 
 • بازگشت تضمینی زیبایی، جوانی و شادابی پوست 
 • بالا بردن اعتماد به نفس در افراد
 • پایین آوردن سن افراد تا ۱۰سال
 • بهبود ظاهر اجزای صورت

بایدها و نبایدهای قبل و بعد از جراحی

جراحی لیفت صورت مانند هر عمل جراحی دیگری نیاز به رعایت برخی موارد دارد که عبارتند از:

 • معاینه پزشکی کامل و انجام آزمایش های خون 
 • مشاوره با جراح درباره انتظارات و نتایج عمل
 • آگاه کردن جراح درباره هرگونه بیماری، حساسیت، دارویی های مصرفی یا عمل های جراحی که در گذشته انجام داده اید.
 • پرهیز از مصرف دخانیات، الکل، داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب حداقل دو هفته قبل از جراحی
 • پرهیز از مصرف غذاهای سنگین و نوشیدنی های قندی یا کافئین دار شب قبل از عمل
 • حمام آفتاب تا مدتی پس از جراحی مجاز نيست.
 • متوقف کردن مصرف کرم های جوان کننده پوست از یک الی دو هفته پیش از جراحی
 • اجتناب از رنگ، فر و صاف کردن موها تا چند هفته پس از جراحی به دلیل به دلیل حساس بودن زخم ها به مواد شیمیایی

ماندگاری نتایج لیفت صورت

ماندگاری لیفت صورت تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار می‌گیرد. برای مثال، جراحی که انتخاب می‌کنید، روش جراحی، سبک زندگی، سن شما و مراقبت هایی که پس از عمل انجام می‌دهید، از این عوامل هستند. با انتخاب جراح پلاستیک ماهر و با تجربه ای را برای انجام این جراحی انتخاب کنید، می‌توانید نتیجه مطلوبی را بدست آورید. 

سوالات متداول

لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است ؟

لیفت صورت برای افرادی که افتادگی پوست شدید دارند و چین و چروک های ریز پوستی بسیار دارند، مناسب است.

لیفت صورت چگونه انجام می شود ؟
آیا لیفت صورت دردناک است ؟

خیر. در زمان عمل که هیچ دردی احساس نمی کنید. پس از عمل تا چند روز احساس سوزش و درد طبیعی است که با داروی مسکن قابل رفع است

هزینه لیفت صورت چقدر است؟

قبل و بعد لیفت صورت

قبل از لیفت صورت بعد از لیفت صورت
بعد از لیفت صورت

دریافت نوبت

با درود لطفا برای ارتباط به واتساپ پیام بدهید یا در روزهای غیرتعطیل بین ساعات ۱۰ الی ۲۰ تماس بگیرید.

Scroll to Top